ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
ikincileştirme suçla ilişkilendirme şiddeti meşrulaştırmak aşağılama/düşmanlık/hedef gösterme özcülük düşmanlık/savaş söylemi hedef gösterme, tehlikeli söylem hakaret asagilama düşmanlık/savaş söylemi; Küfür /Hakaret / Aşağılama; nefret dili Abartma/ Yükleme / Çarpıtma düşmanlık. düşmanlık,hedef gösterme hedef gösterme.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
"F tipi" hastalık
 06.08.2012


Yusuf Karaca

Yusuf Karaca, “F tipi hastalığın” insanları ele geçirmeye başladığını öne sürdüğü yazısında, “F tipi” dizilerin ve haberlerin hastalığı yayan temel araçlar olduğunu söylüyor. “F tipi” bir dizi izleyerek gayrimüslimlerin cennete, Müslümanlarınsa cehenneme gideceğine inanabileceğimizi, “F tipi” haber izleyerek Esat’ın Sünni düşmanı bir Şii, Obama’nın ise Müslümanları zulümden kurtaran bir Sunni zannedebileceğimizi ileri sürüyor. Binbir güçlükle büyüttüğümüz çocuğumuzu “F tipi” bir yurda teslim etmemiz sonucu mikrop kaparak eve dönebileceğini; örneğin, Yahudilerin ve Hıristiyanların cennetlik olduğunu savunabileceğini söylüyor. Karaca, Gülen Cemaati'nin devlet ve medya içindeki yapılanmasını eleştirdiği yazısı boyunca, Hıristiyan ve Yahudilerin cennete gidebileceğine veya barış yanlısı olabileceklerine inanmanın hastalıklı bir düşünme yapısı olduğunu söyleyerek söz konusu dini kimliklere yönelik düşmanlığı körüklüyor.

Sayfa: 8  Etiketler: düşmanlık,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.