ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
tehdit yanıltma hedef gösterme. doğal bir kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma aşagılama aşağılama unsuru olarak kullanma önyargıları pekiştirme abarma Savaş Söylemi / Doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma olumsuz genelleme halklar arası düşmanlığı körükleme bağlantı yoluyla suçlu algısını yaratmak ötekilestirme Abartma / Yükleme / Çarpıtma hedef gösterme ,ötekileştirme (Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Bakanlık eliyle ifsad çalışması
 28.01.2013


Fatih Yedier

Milli Gazete’de yer alan Fatih Yedier haberi, Dinlerarası Diyalog kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin tehlikelerini aktarıyor. Değerler Eğitimi Projesi kapsamında verilen seminerlere bir Ermeni Kilisesi papazının katılmasının tedirgin edici olarak değerlendirildiği haberde, papazların küçük çocuklara Hıristiyanlık propagandası yaptığı iddia ediliyor. Haber veriliş şekliyle, Hıristiyanlık inancını tehdit unsuru olarak lanse ediyor ve “birlikte yaşama kültürü”, “hoşgörü”, “farklılıklara saygı” gibi kavramlara olumsuz anlamlar yüklüyor.

Sayfa: 11  Etiketler: abartma, çarpıtma, yükleme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.