ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
Küfür / Hakaret / Aşağılama- Abartma / Yükleme / Çarpıtma otekilestirme hedef göstermme damgalama hakaret etme olumsu atıf aşağılama/düşmanlık suç ie ilişkilendirme düşamnlık/savaş söylemi Rum hakaret düşmanlık,hedef gösterme hakaret özür yazısı düşmanlı hedef gösterme ,ötekileştirme (Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Şahin avı!
Ankara Haber Vaktim 29.01.2013


Fatih Akkaya

Fatih Akkaya, başta, en başarılı bakanlardan biri olarak değerlendirdiği eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin olmak üzere, en önemli bakanlıkların başındakilerin değişmesini eleştiriyor. İdris Naim Şahin’in “başarı”ları arasında, “Gerektiğinde güç de kullanarak, BDP’lilerin tehdit ve şantajla halkı sokağa dökme girişimlerini bertaraf etmesini” de sayan Akkaya, bu ifadeleriyle BDP’yi suçla ilişkilendiriyor. Akkaya, Şahin’in, ‘zaman zaman yaptığı çıkışlarla sessiz çoğunluğun hislerine tercüman olduğunu’ ve bu duruşunun “malum cehpe”yi ve terör yandaşlarını rahatsız ettiğini söylüyor. “Malum cephe” olarak adlandırdığı kesim için Taraf gazetesi yazarlarını; “terör yandaşları” olarak adlandırdığı kesim içinse, BDP milletvekillerini örnek gösteriyor.

Akkaya, yazısının ikinci kısmında ise, Paris’te öldürülen 3 kadından biri olan Sakine Cansız’ın aslında Ermeni olduğunun ortaya çıkmasının, Kripto Ermeni ve Kripto Yahudi tehlikesine yönelik uyarılarda bulunan habervaktim’in haklılığının bir göstergesi olduğunu vurguluyor. Bunları, Ermeni veya Hıristiyan olmayı küçümsediğinden değil, sadece haklılıklarının bir kez daha tescillendiğini hatırlatmak için yazdığını söyleyen Akkaya, “malum kesimin” şimdi de “zulümden ötürü kendini gizlemiştir” iddiasında bulunacağını, bölücülüğü tam gaz sürdüreceğini söyleyerek yazısını sonlandırıyor. Akkaya, bu ifadeleriyle Ermenileri, Yahudileri ve Müslüman olmayanları Türkiye için tehdit unsurları olarak lanse ederek, bu kimliklere yönelik düşmanlığı körüklüyor.


Sayfa: 5  Etiketler: düşmanlaştırma, tehdit unsuru olarak gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.