ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
halkalr arası düşmanlığı körükleme aşağılama/düşmanlık/hedef gösterme tehdit etme aşağılama/hakaret,simgeleştirme iftira doğal kimliği tehdit unsuru olarak gösterme düşmanlık/savaş söylemi Rum simgeleştirme abartme kışkırtma olumsuz atıf Hakaret Aşağılama olumsuzlama düşmanlık.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Travestilere polis baskını
Kocaeli Demokrat 04.02.2013


-

Haberde, polisin, kimliğini gizleyerek fuhuş yaptıkları iddia edilen “travesti”lere baskın yaptığı aktarılıyor. “Travestilere polis baskını” başlığıyla verilen bir paragraf uzunluğundaki haberde, 7 kere travesti kelimesi kullanılıyor. Haberde yapılan cinsel kimlik vurgusu, travesti ve transseksüellerin yasal olmayan faaliyetlerle ilişkilendirilmesine neden oluyor. Ayrıca, hemen hemen her gün karşılaşılan haberlerde olduğu gibi, bu haberde de transseksüel kelimesi yerine travesti kelimesi kullanılıyor. Haber, hazırlanış şekliyle, transeksüellere yönelik olumsuz önyargıları pekiştiriyor.

Sayfa: 3  Etiketler: simgeleştirme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.