ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
kriminalize etme ötekileştirme, düşamnlık/savaş söylemi halklar arası düşmanlık üretme düşmanlı Düşmanlık/ Savaş söylemi ırkçılık düşmanlaştırmak Küfür / Hakaret / Aşağılama simgeleştirme düşmanlık, Kürt iftira düşmanlık.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Örgütlenmiş putçu azınlığa yenik düşmek
 06.02.2013


-

Yazıda ilk olarak Müslüman ümmetin iktidarını gasp eden, Ebu Cehil’in soyu, boyunlarında şirk, tuğyan, isyan, liberal ve milliyetçi-muhafazakar künyeler olan, damarlarında doğruları söyleyecek fikir adamlığı kanı akmayan bir grup tarif ediliyor. Ardından, Doğu Türkistan, Irak ve Suriye’de kan, gözyaşı ve işgal olduğu, emperyal güçler yüzünden Filistin, Somali, Etiyopya, Moritanya’da açlık ve sefaletin hakim olduğu, kahramanlaştırdıklarımızın eliyle kalelerimizin birer birer ele geçirildiği vurgulanıyor. “Rusların Karadeniz’de, Ermenilerin Doğuda, İtalyanların Akdeniz’de (…) başaramadıkları ihanetleri içimizdeki bir avuç mutlu ve putlu azınlığın eliyle gerçekleştiler.” gibi ifadeler içeren yazı, baştan sona Müslüman-Müslüman olmayan karşıtlığı üzerine kuruluyor. Yazıda kullanılan üslup, Hıristiyan ve Yahudilere yönelik düşmanlığı körüklüyor.

Sayfa: 16  Etiketler: düşmanlık, savaş söylemi,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.