ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
olumsuz atıf çarpıtma,aşağılama Kürt yaş ayrımcılığı hede gösterme Düşmanlık / Savaş Söylemi düşmanlığı yayma carpitma asagilama şiddeti meşrulaştırma düşmanlık,hedef gösterme toplumsal ön yargıların pekiştirilmesi Çarpıtma / Hakaret hakeret düşmanlaştırma.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
TÜRK ADINI TÜRKİYE?DEN SİLEBİLECEK, TÜRK MİLLETİNİ YOK EDEBİLECEK MİSİNİZ?
 08.04.2013


Ender Gökdemir

Ender Gökdemir, vatandaşlık tanımının değişikliğine yönelik öneriler üzerine düşüncelerini dillendirdiği yazısında, bu öneri sahiplerini Türk düşmanı olarak tanımlıyor. Gökdemir, Türklük yüceltmesi yaparak devam ettiği yazısında, “Ermenilerin, Rumların yakın dönemlerde kuyruk acıları var. Onların Türk düşmanlığı yapmalarını mazur karşılayabiliriz… Kültürümüzde hala Ermenileri, Rumları affedemiyorsak, bunu yakın tarihimizdeki; Türk milletine olan ihanet ve düşmanlıklarında aramak durumundayız” diyerek Ermeni ve Rumları Türk düşmanı konumuna yerleştiriyor. “Önce Rus emperyalizmine, Sovyet imparatorluğu yıkılınca da, Amerika'nın kiralık katilliğine soyunan PKK, açık-gizli Ermeni örgütüdür. PKK Amerika'nın Afganistan-İran üzerinden yürüttüğü eroin trafiğinin Türkiye'deki bekçi köpeğidir” iddiasında bulunan Ender Gökdemir, bu iddialarıyla Kürt kimliğini yok sayarken Ermeni kimliğine hakaret ediyor, suçla ilişkilendiriyor.

Sayfa: 11  Etiketler: düşmanlık, hakaret, savaş söylemi, yok sayma,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.