ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
aşağılama/ hedef gösterme/düşmanlık söylemi cinsiyetçi olumsuz atıf aşağılama,hakaret tehdit unusuru olara gösterme Küfür / Hakaret / Aşağılama, ötekileştirme, yabancı düşmanlığı genelleme damgalama hedef göstermme düşmanlaştırma. savaş söyemi suçlu ilan etme Etnik ve dini kimlikleri yok sayma
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  sizden gelenler  
 
17 Ağustosta İsrail parmağı..
 01.10.2010
Haberi gönderenin analizi: Haberin başlığında Yahudi (israil) düşmanlığı yapılıyor, toptancı ve en önemlisi bilim dışı bir bilgi veriliyor. Başlığın yönlendirmesiyle, başladığımız haberin içeriği bir söylenti gibi, tutarsız.

Haber Metni: 17 Ağustos 199 Marmara depremi sırasında Başbakanlık görevini yürüten Bülent Ecevitin, depremin sabotaj olduğu yönündeki iddiaları araştırdığı ortaya çıktı.

Açıklamayı Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mete Işıkara yaptı. Işıkara, o dönem Ecevitin konuyla ilgili olarak kendisini telefonla aradığını söyledi.

Prof. Işıkara o dönemde İsrailliler ile ABD'lilerin deprem öncesi fay hattı üzerinde çalışma yaptıkları iddiasının Ecevit'e kadar ulaştığını söyleyip şunları anlattı:

Evet Amerikalılar geldi ama deprem yaratmak için değil. Aynı tip fay benzer hasar oluşturuyor, ben bu hasarlardan nasıl ders çıkartırım da California'ya uygularım diye. Bu söylentiler rahmetli Eceviti de rahatsız etti.


Sayfa: internet   Etiketler: düşmanlaştırma, Yahudi,

 

yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.